aparat usg
TECHNOLOGIE Artur  

Aparaty USG – wykorzystanie, funkcje, cena zakupu

Badania USG to bardzo ważne działania wykorzystywane w diagnostyce obrazowej. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest zajrzenie w głąb ludzkiego ciała oraz określenie stanu zdrowia człowieka. Specjalne urządzenia posiadają możliwość oceny poszczególnych narządów, jak również struktur miękkich. W jaki sposób przebiega badanie? Jakie funkcje i możliwości posiada specjalistyczny aparat USG? Jak kształtują się ceny aparatów USG?

Specjalistyczne mechanizmy jakie stosuje profesjonalny aparat USG dają możliwość wykonania badania bezbolesnego, jak również całkowicie bezpiecznego dla człowieka. Zabieg polega na dokładnej obserwacji uzyskanego obrazu w czasie rzeczywistym. Specjalną głowicę umieszcza się na obserwowanym terenie na ciele, używając odpowiedniej siły nacisku. Dzięki innowacyjnym opcjom możliwe jest również opisywanie wychwyconych zmian, fotografowanie ich czy dokładna obserwacja. Wśród najbardziej cenionych funkcji aparatów do ultrasonografii należą: funkcja obserwacji wnętrza ciała z wykorzystaniem odbioru 3D i 4D. Ponadto istnieje opcja dokładnego mierzenia zmiany lub danego organu. Dzięki opcji głośnika, lekarz specjalista może także usłyszeć pracę i rytm działania narządów. Wiele z urządzeń to sprzęty przenośne, dzięki którym możliwa jest obserwacja diagnostyka poza gabinetem lekarskim. Opcja ta szczególnie sprawdza się podczas wyjazdów ratowniczych czy domowych badań ciążowych.

Ile kosztuje profesjonalny aparat USG?

Ceny aparatów USG uzależnione są od kilku czynników. Jednym z nich jest stan mechanizmu. Możliwe jest pozyskanie sprzętu z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Wiele używanych aparatów pozostaje w bardzo dobrym stanie i może służyć przez kolejnych wiele lat. Koszty uzależnione są również od funkcji, wielkości, marki czy dodatkowych elementów znajdujących się na wyposażeniu. Ceny aparatów kształtują się w granicach od 10 tysięcy nawet do kilkuset tysięcy złotych.

Skomentuj Artykuł