kurs-montażysty rusztowań
BUDOWNICTWO Artur  

Bezpieczna praca na wysokości dzięki kursowi montażysty rusztowań

Stosowanie zabezpieczeń przed upadkiem ma na celu zapobieganie spadaniu ludzi w trakcie pracy, a w przypadku upadku, zapobieżenie poważnym obrażeniom. Różnego rodzaju środki ochrony przed upadkiem takie jak siatki bezpieczeństwa są najczęściej stosowana podczas pracy na wysokości.

Ważne jest również, aby zapobiegać upadkom podczas pracy na krawędziach, co obejmuje pracę wzdłuż jaskiń i dziur, a także pracę na stromych zboczach. Znamy cztery kategorie sposobów ochrony przed upadkami: eliminujemy możliwość upadku, prewencyjne zgłaszanie możliwości upadku, stosowanie środków ochrony indywidualnej oraz kontrolę fizyczną w strefach niebezpiecznych. Według Departamentu Pracy USA liczba śmiertelnych wypadków przy pracy spadła o osiem procent. Amerykańskie przepisy, normy i przepisy federalne nakładają na pracodawcę obowiązek zapobiegania upadkom w miejscu pracy.

Jak zapobiegać upadkom?

Zabezpieczenie przed upadkiem to użycie poręczy lub innych barykad, aby zapobiec upadkowi osoby. Te barykady są umieszczane w pobliżu krawędzi, na której może wystąpić ryzyko upadku, lub w celu otaczania słabej powierzchni (takiej jak świetlik na dachu), która może pęknąć po nadepnięciu. Zabezpieczenie przed upadkiem to także klasa środków ochrony indywidualnej, zapobiegająca upadkowi osób znajdujących się w strefie zagrożenia upadkiem, np. Pasy bezpieczeństwa. Zazwyczaj zabezpieczenie przed upadkiem fizycznie zapobiega zbliżaniu się pracownika do krawędzi.

Praca na wysokości wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami dlatego tak ważne jest przestrzeganie wszelakich obowiązujących norm prawnych, by zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. Dodatkowo możliwe jest przejście różnego rodzaju kursów takich jak kurs montażysty rusztowań, który umożliwi nam pozyskanie wiedzy potrzebnej do pracy na danym stanowisku.

Skomentuj Artykuł