TECHNOLOGIE Artur  

Czy warto kupić dron w 2022 roku?

Właśnie rozpoczyna się sezon urlopowy, a wraz z nim nadchodzi pytanie – czy warto kupić w tym roku dron? Odpowiedź, jak to często bywa, brzmi – to zależy. Mianowicie zależy od tego, czego tak naprawdę chcesz od swojego urządzenia. Jeśli chcesz nagrywać piękne filmy i robić niesamowite zdjęcia z lotu ptaka, wówczas zdecydowanie warto jest kupić dron. Nie jest to wyjątkowo tanie urządzenie, dlatego po prostu nie warto kupować dronu na jeden przelot. W takim wypadku lepiej jest go wypożyczyć lub wynająć pilota z gotowym sprzętem, tak aby uwiecznił dla Ciebie dane momenty. Jeśli jednak często podróżujesz, chociażby po Polsce, wówczas dobrym pomysłem jest wyposażyć się w dron, aby móc uwieczniać swoje eskapady. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy zakupie dronu w 2022 roku? Jakie są obecnie trendy i co jest wyjątkowego w nowoczesnych modelach dronów? Tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu, a więc czytaj dalej!

Zakup dronu – zwróć uwagę na wszystkie jego komponenty

Sprawdź czy każdy element działa poprawnie. Przed zakupem powinieneś mieć pewność, czy ładowarki do dronów działają (lepiej jest bowiem kupić jedną w zapasie) oraz czy obiektyw się prawidłowo obraca, tak abyś mógł uzyskać każdy, dowolny kąt łapania obrazu. Jeśli nie sprawdzisz sprzętu jeszcze w sklepie, wówczas nadal masz możliwość jego wymiany, jeśli okaże się wadliwy, jednak jest to stratą czasu i odwlekaniem przyjemności ze swojego pierwszego przelotu tym niesamowitym urządzeniem. Sprawdź też, czy aplikacja do dronu będzie kompatybilna z Twoim telefonem. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to poproś o radę pracownika sklepu sprzedającego drony. Może to być zarówno sklep stacjonarny, jak i sklep online. Z pewnością każdy sprzedawca będzie chciał posłużyć Ci radą, tak aby później się nie okazało, że musisz zmienić telefon aby móc pilotować swojego dopiero co zakupionego drona.

Dron i nagrywanie materiałów w trakcie podróży

Na początek poćwicz latanie dronem w łatwej przestrzeni. Chodzi o otwartą przestrzeń, gdzie raczej nie uderzysz w żaden obiekt i łatwo Ci będzie wykonywać podstawowe manewry. Dzięki takim kilku ćwiczeniom nabierzesz pewności i wprawy, a zatem będziesz mógł wykonywać bardziej skomplikowane manewry i tym samym nagrywać ciekawsze filmy czy robić bardziej unikalne zdjęcia. Bądź cierpliwy, z czasem nauczysz się jak robić to dobrze. Inna umiejętność jaka przyjdzie z czasem to zdolność znajdowania ciekawych i pięknych kadrów do Twoich zdjęć robionych z wysokości. Jeśli nie masz do tego oka zawsze możesz sięgnąć po poradniki zamieszczane w serwisie YouTube, warto to zrobić, aby szybciej dowiedzieć się o popularnych technikach i możliwych rozwiązaniach. Z czasem wszystko to stanie się dla Ciebie proste jak bułka z masłem, a Twoi znajomi z pewnością pozazdroszczą Ci pięknych i artystycznych zdjęć z niesamowitych miejsc, które będziesz mógł z dumą publikować na swoich mediach społecznościowych.