sprawdz sie grajac w escape room
CIEKAWOSTKI Paweł Adamiak  

Escape room – ta gra Ci się spodoba!

Jeśli lubisz najrozmaitsze zagadki i tajemnice, to pokój zagadek lub też jak wolisz escape room, z całym przekonaniem przypadnie Ci do gustu, a gra spełni Twoje oczekiwania. Duża dostępność tej gry, szczególnie w miastach pokroju Krakowa, da Ci spory wybór, dzięki czemu znajdziesz pokój zagadek przygotowany w scenerii, która będzie Ci odpowiadać.

Gra escape room nazywana jest także jako pokój zagadek, o czym zdążyłem Wam już wspomnieć, choć pewnie obiło Wam się to wcześnie o uszy. Na czym dokładnie escape room polega? Otóż gra opiera się na zamknięciu grupy graczy w pokoju. Muszą oni tam rozwiązywać różnego rodzaju zagadki i łamigłówki przybliżające ich do celu, a więc ucieczki z pokoju. Mają na to określony z góry czas (60 minut, +/- kwadrans). Zazwyczaj tematy jakie mają zagadki są zgodne z tym jak wystrojony jest pokój.

Jedna z wiodących chińskich gazet opisała pokoje zagadek jako popularne zajęcie wśród „bardzo zestresowanych studentów i młodych pracowników”, którzy uczestniczą w tego typu zajęciach, aby dobrze się bawić jak i również oderwać się od problemów. Zaangażowanie w grę i emocje są na tyle duże, że gracze czasem niszczą sprzęt lub dekoracje w swoich tymczasowych więzieniach, mimo że zawsze wyraźnie wskazuje się, że nie trzeba używać siły, a jedynie pomysłowość.

Owa gra stała się coraz popularniejszym trendem rekreacyjnym nie tylko w Azji, ale także w Europie i Ameryce. Escape room w Krakowie cieszy się już od kilku lat ogromną popularnością. Rodziny i grupy przyjaciół udają się do pokoi zagadek, aby wzmocnić więzi i miło spędzić czas, odseparowani od ekranów telefonów i przeżywając autentyczną przygodę w prawdziwym życiu. Dla firm gra zespołowa w escape room jest idealna jako ćwiczenie integracyjne. Pomagają stworzyć więź między pracownikami, którzy uczą się doceniać możliwości każdego członka zespołu.

Skomentuj Artykuł