produkcja filmow korporacyjnych
MARKETING Paweł Adamiak  

Jak nagrać film promocyjny?

Żyjemy w czasach, w których komunikacja dąży do uproszczenia i tym samym zwiększenia swojej skuteczności. Należy zaznaczyć, że nie ma przy tym bardziej efektywnego i łatwego w odbiorze medium niż wideo. Filmy reklamowe pozwalają dotrzeć do wyobraźni za pomocą sugestywnych obrazów. Jednocześnie dają możliwość zawarcia niemal dowolnych treści w warstwie tekstowej. Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej firm zamawia dla siebie filmy promocyjne.

Na czym polega produkcja filmowa?

Jest to ciąg zabiegów, które prowadzą do powstania gotowego wideo. Proces oczywiście zaczyna się na stworzeniu wstępnej koncepcji. Zazwyczaj takich pomysłów powstaje kilka. Następnie jeden z nich rozwijany jest w scenariusz. Po przeprowadzeniu castingu na aktorów i zwerbowaniu pozostałej części ekipy filmowej można przejść do kręcenia. Gotowe ujęcia wcale nie są w tym wypadku efektem końcowym. Należy poddać je jeszcze montażowi i szeroko rozumianej obróbce.

Co to są filmy korporacyjne?

W dużym skrócie, filmy korporacyjne – zamówisz w Grandfox Kraków – https://grandfox.pl/ – to produkcje, które przedstawiają firmę, jej charakter oraz możliwości. Film korporacyjny w parę minut opowiada, czym zajmuje się dane przedsiębiorstwo. Zazwyczaj pokazuje też jego biura lub innego typu miejsca pracy (na przykład hale produkcyjne albo plac budowy). Oczywiście bardzo ważny jest nacisk na to, że firma tworzy przyjazne środowisko dla pracowników oraz szybko i rzetelnie wywiązuje się z powierzonych zadań. Często w filmach korporacyjnych ukazywani są pracownicy podczas swoich codziennych obowiązków w pracy, co ma podkreślić między innymi dobre warunki pracy.

Skomentuj Artykuł