róża ze szkółki
DOM I OGRÓD Paweł Adamiak  

Róże najlepiej kupić w szkółce

Krzewy róż rosną w większości naszych ogrodów. Kwiaty te są piękne, a ich popularność od lat jest wysoka. Każdego roku kupujemy sadzonki róż w ogromnych ilościach. Gdzie szukać miejsc do nabycia najlepszych? Szkółka róż – pod takim tytułem w internecie można znaleźć gospodarstwa specjalizujące się właśnie w różach. Gospodarstwa, które produkują krzewy i sprzedają róże.

Sama chęć kupna często jednak nie wystarczy. Warto znać ich rodzaje, by dostosować zakupy do konkretnej potrzeby. Istnieje mnóstwo różnych rodzajów róż. Jakie więc wybrać i które będą najlepsze?

Róże pnące są jedną z odmian kwiatów, które mogą posłużyć jako ogrodowa ozdoba. Rzecz jasna później można je pościnać, oberwać z płatków i zrobić ukochanej osobie niespodziankę, jednak ten rodzaj, w całej swej piękności, najlepiej prezentuje się w naturalnej formie. Róże te bardzo często widać w polskich ogrodach.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym rodzaju róży, który pochodzi z południowej Azji. Stamtąd został rozpowszechniony na inne kontynenty, ale jest również uprawiany w strefie umiarkowanej, w tym w Polsce. Naukowo nazywa się ją rosa multiflora, a potocznie skryła się pod inną nazwą. Tego typu kwiaty to róże wielkokwiatowe. Te kwiat zdecydowanie nadają się na podarunek. Ich krzewy osiągają długość do dwóch i pół metra, a średnica potrafi sięgnąć swoją szerokością aż czterech metrów. Ten gatunek również nadaje się do posadzenia w ogrodzie. Równie dobrze jak w wazonie, prezentuje się w ogrodzie.

W obwodzie są jeszcze takie róże jak: róże okrywowe, parkowe, miniaturowe czy rabatowe. Wszystkich tych rodzajów sadzonki róż oferuje Szkółka Róż Hyżowie – również online, w swoim sklepie.