DOM I OGRÓD Artur  

Zakład pogrzebowy – pomocna dłoń w trudnej sytuacji

Śmierć najbliższej osoby to trudne przeżycie dla rodziny. Na pogrążonych w żałobie członków rodziny czeka jeszcze organizacja pogrzebu. Wsparciem w tych trudnych chwilach służy zakład pogrzebowy, który pomoże godnie pochować zmarłego.

Pogrążeni w smutku bliscy często nie są w stanie załatwiać wszystkich formalności, zarówno urzędowych, jak i organizacji uroczystości. Zadaniem domu pogrzebowego jest pełne wsparcie w organizacji ostatniej drogi. Pracownicy zakładu pomogą we wszystkich formalnościach, zadbają o rodzaj i przebieg pogrzebu, pomogą w transporcie zwłok na cmentarz, a także pomogą w organizacji ceremonii.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę miasta, na przykład: „usługi pogrzebowe Kraków” , a ukaże się oferta domów pogrzebowych, gotowych pomóc w ostatnim pożegnaniu.

Organizacja pogrzebu nie jest zadaniem łatwym, szczególnie że w ciężkich chwilach trudno jest myśleć o kolorze kwiatów czy wywieszeniu nekrologu. Domy pogrzebowe posiadają duży wybór wieńców, wiązanek czy stroików na trumnę i pomogą w wyborze odpowiedniej dekoracji. Dużym ułatwieniem dla rodziny jest też załatwienie przez zakład formalności takich jak kompletowanie dokumentów,

Zakład pogrzebowy (Kraków EPITAFIUM) zadba o to, żeby pogrzeb przebiegał zgodnie z ostatnią wolą zmarłego. Najczęściej wybieraną formą pogrzebu jest pogrzeb tradycyjny, w trumnie z udziałem osoby duchownej. Coraz więcej osób wyraża jednak wolę bycia spopielonym i pochowanym w specjalnej urnie.

Nie każdy zmarły był osoba wierzącą, dlatego zakłady pogrzebowe są też gotowe wesprzeć bliskich w organizacji pochówku niereligijnego. Taką uroczystość przeprowadza mistrz ceremonii, pełniący rolę księdza.

Zakład pogrzebowy jest też w stanie spełnić dodatkowe życzenia, na przykład zorganizuje oprawę muzyczną. Jeżeli zmarły był strażakiem czy policjantem, pracownicy zakładu pomogą w zorganizowaniu salwy honorowej.

Pracownicy domu pogrzebowego zatroszczą się też o wygląd Zmarłego, z pełnym poszanowaniem ciała przygotują go do ostatniej drogi: ubiorą i wykonają wszystkie zabiegi higieniczne. Zmarły jest transportowany na cmentarz przystosowanym do przewozu zwłok, eleganckim samochodem. Pracownicy zakładów są ubrani w sposób reprezentacyjny i elegancki, z poszanowaniem powagi ceremonii.

Jeszcze większym szokiem dla rodziny jest śmierć podczas pobytu za granicą. Jeśli zmarły umiera w obcym kraju, dodatkowym stresem dla rodziny jest transport zwłok. Warto i w tej sytuacji skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zorganizują przewóz ciała, nawet z egzotycznych krajów.

Zakład pogrzebowy to ogromne wsparcie w trudnej sytuacji, dlatego warto zwrócić się tam o pomoc. Można być pewnym, że nasza najbliższa osoba zostanie pożegnana w sposób godny i z odpowiednią powagą.

Skomentuj Artykuł